Lágymányosi bajnokság 6. forduló

2014.10.23 19:19

Hideg borongós időben és későn 21:15-kor vártuk a mézkőzésünket. Ez a létszámra is rányomta a bélyegét, azt hiszem most voltunk a legkevesebben. Ekkor tartottam a mérkőzéstől, hiszen el szoktunk fáradni amúgy is, nemhogy ha ilyen kevés csere áll rendelkezésre. A mérkőzés azonban sokkal jobban alakult a vártnál. Rögtön a meccs elején egy szögletből Fruzsi szerzett vezetést nekünk! Aztán nem sokkal rá Marci gurította el a labdát egy kiugratást követően a kapus mellett. 2:0. A fiú bajnokságban még soha nem fordult elő, hogy vezettünk, pláne nem, hogy kettővel. Az ellenfél meg is zavarodott egy kicsit. El kezdtek kapkodni és elrugdosni a labdát. Sokáig tartottuk magunkat, aztán a folyamatos rohamai az ellenfélnek végül góllá és gólokká értek. A félidőben még „csak” 4:2 volt az állás. Ez volt az eddigi legjobb félidőnk. Sajnos mivel „2” cserénk állt rendelkezésre ezért várható volt, hogy a fáradság előbb utóbb megmutatkozik és sajnos a második félidőben elkezdtük kapni a gólokat. A fegyelmezett vonalban védekezést jobban oldottuk meg, mint a múlt héten, és az meg is látszott, hogy a góljaink többsége távoli rúgásokból született, azaz ritkán tudtak tiszta kapu előtti gólhelyzetet kijátszani (legalábbis, az előző meccsekhez képest).  Sajnos a lövéseikre egyre kevésbé tudtunk a fáradság miatt odaérni, és végül ez vezetett a gólok többségéhez. Azonban bátran állíthatom, hogy ez volt a legjobb meccsünk ideáig a fiúk ellen. Akik ott voltak nagyon nagyot hajtottak és küzdöttek. Fontos még kiemelni, hogy egyre szebb összjátékokat és egyéni megoldásokat, cseleket lehetett látni a lányoktól. Ha nagyobb lesz az önbizalmuk még szebb megoldásokat is láthatunk majd tőlük, ebben biztos vagyok. A harcosság is megvolt ezen a meccsen, bátran álltak bele a távoli lövésekbe, ami nagyon nagy szó lányoknál. Összefoglalva az ilyen teljesítmények azok, amik példát mutathatnak nekünk, hogy milyen utat kell követnünk. A végeredmény 13:2 lett az ellenfélnek. Ha kellő létszámban lettünk volna jelen, ennél sokkal kisebb lett volna a gólarány! A jelenlevőlnek azonban nincs szégyenkeznivalója, fiúk ellen ez nagyon is szép munka volt!